Informacja Administratora

Dla rodziców

• Informacje o możliwości zamieszkania w bursie przez zamiejscowych uczniów naszej szkoły - Bursa_Szkolna_nr_12.

Współpracujemy z następującymi instytucjami:

• Specjalistyczna Poradnia Wspierania Rozwoju i Terapii w Łodzi, ul. Hipoteczna 3/5. Poradnia jest instytucją oświatową. Swoimi działaniami obejmuje dzieci, młodzież oraz ich środowiska rodzinne oraz edukacyjne. Wykonuje diagnozę psychologiczną, pedagogiczną i logopedyczną. Oferuje pomoc dla dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami i specyficznymi trudnościami w funkcjonowaniu w środowisku rodzinnym i edukacyjnym. Prowadzi konsultacje, mediacje, terapie rodzin, pomoc psychologiczno – pedagogiczną na terenie poradni oraz placówek oświatowych na terenie miasta Łodzi. Pracownicy posiadają wysokie kwalifikacje zawodowe. Systematycznie dokształcają się i zdobywają nowe kwalifikacje. Większość kadry to nauczyciele dyplomowani.
  • Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna dla Młodzieży przy ul. Wyszyńskiego 86. Poradnia jest instytucją oświatową, podległą Kuratorium Oświaty i Wychowania oraz Wydziałowi Edukacji i Kultury w Łodzi. Zatrudnieni są w niej psychologowie, pedagodzy oraz socjologowie. Działalność Poradni adresowana jest do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Współpracuje również z grupami klasowymi, nauczycielami i rodzicami.
  • Dzienny Ośrodek Terapeutyczny dla Młodzieży przy ul. Bardowskiego 1.
  • Centrum Edukacyjno - Dydaktyczne "Omega" przy ul. Al. Piłsudskiego 12.
  • Niepubliczna Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna "OLOGOS" w Łodzi przy ul. Biegańskiego 36. Jest to placówka oświatowa działająca na podstawie wpisu do ewidencji placówek niepublicznych, nad której działalnością  nadzór merytoryczny sprawuje Kuratorium Oświaty w Łodzi. Oznacza to, że wydawane opinie są honorowane przez władze oświatowe. Obejmuje opieką dzieci, młodzież, osoby dorosłe. Prowadzi diagnozę i terapię psychologiczną, logopedyczną i pedagogiczną. Zajmuje się niepowodzeniami szkolnymi, a także zaburzeniami emocjonalnymi. Poradnia jest przygotowana do udzielania porad i pomocy specjalistycznej rodzinie dziecka zagrożonego ryzykiem nieprawidłowego rozwoju poznawczego, emocjonalnego i społecznego. Wspiera rodziców, opiekunów i nauczycieli w działaniach wychowawczych.